FIZJOTERAPIA/NAUKA/PUBLIKACJE

FIZJOTERAPIA

W Ortopedice pacjenci mają możliwość podjęcia współpracy z profesjonalną i doświadczoną kadrą fizjoterapeutów. Od lat zespół budujemy z niezwykłą starannością. Nacisk kładziemy na pełen profesjonalizm, odpowiedni zasób wiedzy i praktyki jaką wnosi każdy fizjoterapeuta do grupy. Jednak nie zapominamy o tym jak ważne jest utrzymanie właściwej atmosfery na sali fizjoterapeutycznej. Staramy się by pacjent przychodząc do nas mógł w pełni zrelaksować się zostawiając wszelkie troski w przebieralni.

Pracujemy z pacjentami po urazach sportowych i operacjach ortopedycznych. Pomagamy osobom z urazami ostrymi jak i problemami przewlekłymi, które utrudniają codzienne funkcjonowanie. Dzięki wszechstronnym umiejętnościom i bogatym doświadczeniom sportowym naszych fizjoterapeutów zapewniamy rehabilitację ukierunkowaną na uprawianą dyscyplinę pacjenta. Podkreślamy również sens profilaktyki i działań prewencyjnych. Dzieląc się wiedzą staramy się zaszczepić w pacjentach elementy zdrowego stylu życia i podkreślić jak ważna jest samoświadomość i praca z własnymi słabościami.

Nasi fizjoterapeuci pozostają w stałym kontakcie z lekarzami. Umożliwia to sprawną i pełną diagnozę a co za tym idzie natychmiastowe rozpoczęcie procesu rehabilitacji oraz stałe monitorowanie postępów procesu zdrowienia.

W celu świadczenia jak najwyższego poziomu usług medycznych nasi fizjoterapeuci stale podnoszą swoje kwalifikacje na szkoleniach, kursach, konferencjach i sympozjach. Jednak nic nie zastąpi współpracy z wieloma specjalistami Ortopediki, którzy dzieląc się swoją wiedzą poszerzają horyzonty naszych fizjoterapeutów i otwierają nowe drogi dla naszych pacjentów.

Wszystko to sprawia że patrzymy na pacjenta jako całość. Nie skupiamy się na leczeniu objawowym, nie zawężamy pola widzenia do problemu z którym zgłasza się pacjent. Szukamy problemu głębiej, pierwotnej przyczyny dysfunkcji.

Podstawowym narzędziem pracy fizjoterapeutów w Ortopedice są ich własne ręce. Za pomocą pracy manualnej stymulują i kontrolują procesy naprawcze. Proces ten sprawniejszy jest dzięki szeregu metod wykorzystywanych przez naszych specjalistów, min:

 • terapia manualna wg Kaltenborn- Evjenth, Mulligan , Cyriax
 • terapia Fascial Distortion Model (FDM)
 • terapia tkanek miękkich
 • terapia punktów spustowych
 • terapia wisceralna
 • terapia czaszkowo-krzyżowa
 • terapia Master
 • proprioceptive Neuromuscular Facilitation (PNF) –
 • manipulacje powięziowe wg L. Stecco
 • łańcuchy mięśniowe i stawowe G.D.S
 • neurodynamika kliniczna
 • trening funkcjonalny

Fizjoterapia jest nieodłącznym elementem procesu powrotu do zdrowia, zarówno po zabiegu operacyjnym, jak i w leczeniu zachowawczym.

Program rehabilitacji planowany jest indywidualnie dla każdego pacjenta.

Zależny jest nie tylko od rodzaju operacji, charakteru urazu, czy dysfunkcji, ale od indywidualnych predyspozycji oraz chęci współpracy pacjenta w procesie leczenia.

Musicie Państwo uwzględnić czas na samodzielne ćwiczenia i systematyczne zajęcia z fizjoterapeutą, przez okres kilku tygodni, a czasem nawet kilkunastu miesięcy.

Na cotygodniowych odprawach rehabilitacyjno-lekarskich, omawiany jest przebieg rehabilitacji oraz szczegóły i zalecenia dalszego postępowania dotyczące leczenia każdego z Państwa.

 • Pierwsze zajęcia z fizjoterapii odbywają się indywidualnie z terapeutą,
 • Na każdych kolejnych spotkaniach pod opieką terapeuty, w tym samym czasie może znajdować się dwóch Pacjentów,
 • Istnieje możliwość zajęć indywidualnych. Opłata za takie zajęcia wynosi: regularna wartość rehabilitacji + 70%,
 • Częstotliwość i ilość spotkań fizjoterapeutycznych ustala z Państwem lekarz prowadzący, bądź fizjoterapeuta,
 • Prosimy o przybywanie na zajęcia 10 minut przed ich rozpoczęciem w celu dopełnienia niezbędnych formalności, oraz przygotowania się do ćwiczeń,
 • Na zajęcia prosimy Państwa o zabranie:
  1. stroju nieograniczającego ruchów,
  2. krótkich spodenek,
  3. klapek lub skarpetek do ćwiczeń,
 • W przypadku złego samopoczucia – temperatury, podwyższonego ciśnienia, zawrotów głowy oraz ciąży – prosimy o zgłoszenie tego faktu prowadzącemu fizjoterapeucie przed przystąpieniem do zajęć,
 • Prosimy o zapisywanie się na zajęcia np. miesiąc z góry.

 

Zajęcia odbywają się w Warszawie w punktach rehabilitacji: na Bielanach, na Mokotowie i na Białołęce.

Umówioną wizytę mogą Państwo odwołać w godzinach pracy kliniki, najpóźniej w dniu poprzedzającym umówione spotkanie. Jeśli umówione zajęcia nie zostaną odwołane z jednodniowym wyprzedzeniem zobowiązani są Państwo ponieść koszty w wysokości 50% regularnej wartości zajęć.

NAUKA

Od początku istnienia Ortopediki naszą ambicją było prowadzenie badań naukowych i rozwój nowych technologii medycznych.

„Profilaktyka i Leczenie Chorób Cywilizacyjnych” STRATEGMED – program badań naukowych i prac rozwojowych.

“Nierekonstrukcyjne techniki leczenia więzadeł kolana” Ogólnopolskie Interdyscyplinarne Sympozjum Naukowe dla Lekarzy Ortopedów, Radiologów i Fizjoterapeutów, Warszawa 13.01.2017 r.

PUBLIKACJE
PUBLIKACJE ANDRZEJ MIODUSZEWSKI
PUBLIKACJE ANDRZEJ MIODUSZEWSKI
PUBLIKACJE MIKOŁAJ WRÓBEL
PUBLIKACJE MIKOŁAJ WRÓBEL
PUBLIKACJE ROBERT ŚWIERCZYŃSKI
PUBLIKACJE ROBERT ŚWIERCZYŃSKI
PUBLIKACJE JACEK MAZEK
PUBLIKACJE JACEK MAZEK