mgr fizjoterapii Aneta Jarząbek

Wykształcenie:

  • Absolwentka Medycznego Studium Zawodowego nr 4, oraz Warszawskiego i Łódzkiego Uniwersytetu Medycznego.

Informacje o fizjoterapeucie:

Swoją praktykę zawodową rozpoczęła w 1993 roku. Doświadczenie zawodowe zdobywała zarówno w państwowych jak i prywatnych placówkach leczniczych między innymi Carolina Medical Center( 1998-2009). Z firma Ortopedika współpracuje od 2009 roku.

Podczas pracy kieruje się holistycznym podejściem do pacjenta. W trakcie terapii  korzysta z wiedzy zdobytej na wielu kursach i szkoleniach (terapii manualnej wg Kalterborna -Evjentha, metody diagnozowania i terapii tkanek miękkich, PNF, łańcuchów mięśniowych GDS,  FDM i innych)

Autor i współautor prac w zakresie rehabilitacji po zabiegach naprawczych więzadeł stawu kolanowego, ścięgna Achillesa, mięśni przywodzicieli, stawu rzepkowo-udowego i osteotomii guzowatości piszczeli metodą Fulkersona .

Wykładowca na kursach doskonalących dla fizjoterapeutów (PTTS), oraz trenerów fitnes.

Uczestnik i wykładowca na wielu sympozjach krajowych i zagranicznych. (PTTS, ISAKOS, ESSKA, EFORD).

Interesuje się fizjoterapią po zabiegach operacyjnych kolana  (rekonstrukcje więzadeł, przeszczepy łakotek , osteotomie korekcyjne guzowatości kości piszczelowej) i stawu skokowego , oraz ścięgna Achillesa. Zajmuje się również leczeniem schorzeń w obrębie  stawu rzepkowo-udowego, barku i łokcia.

Wyczynowo uprawiała koszykówkę.

Zainteresowania:

W wolnych chwilach zajmuje się fotografią i nurkuje.