Wkładki FootBalance

Czy ustawienie stóp ma znaczenie?

FootBalance podaje, że ponad 70% ludzkiej populacji ma problemy zdrowotne wynikające z niewłaściwego ułożenia stóp. Łańcuch kinematyczny zaczyna się od stóp, a kończy na głowie. Stopa działa jak fundament, a jej prawidłowe ułożenie i stabilność zapewnia prawidłową biomechanikę całego ciała. Brak równowagi lub nieprawidłowa pozycja stóp i stawów skokowych są kompensowane przez kolana, biodra i kręgosłup, co negatywnie wpływa na pracę łańcucha kinematycznego. Do czego może to doprowadzić? Kontuzji i złego samopoczucia.

Po co wkładki?

Idealny układ przeniesienia naszego napędu na podłoże to dobrze dobrany but, a w nich dobrze dobrane i zindywidualizowane wkładki. Tylko tak spersonalizowany zestaw zapewni bezpieczeństwo treningu, właściwą biomechanikę łańcucha kinematycznego organizmu, poprawę wyników sportowych, odpowiednią amortyzację, szybsza regenerację i przyjemność z biegania.

Podczas jakich aktywności spersonalizowane wkładki mają sens?

Bieganie, narciarstwo, trekking, kolarstwo, gry zespołowe, tenis czy rolki- wszędzie tam gdzie dźwigamy ciężar na stopach.

Stopy każdego człowieka są inne. Poznanie własnego typu stopy, jej wysklepienia, poziomu jej neutralności pomaga wybrać najlepsze buty dostosowane do preferowanej aktywności.

Dlaczego wkładki FootBalance?

  1. Innowacyjna metoda formowania wkładki w 10 min
  2. Lekki dynamiczny rdzeń wkładki reagujący na każdy krok.
  3. Skuteczna analiza pozwalająca każdemu poznać swoje stopy i ich wpływ na resztę ciała.
  4. Formowanie wkładki w pozycji neutralnej stopy co pozwala na prawidłowe ułożenie stopy, aktywację i wzmocnienie biernych mięśni.

Coś więcej o samych wkładkach

SZTYWNOŚĆ

-3 stopnie sztywności dobierane w zależności od przeznaczenia oraz cech fizycznych użytkownika

AMORTYZACJA

  • 5 stopniowa skala amortyzacji

DYNAMIKA

  • wkładki FootBalance zachowują normalny cykl chodu i biegu. Nawet sztywne modele nie zakłócają amortyzacji i neutralnej pronacji stopy.

Wkładki w Ortopedice:

Miejsce: Aleja Niepodległości 69- Ortopedika

Zapisy na recepcji: +48 (22) 322 70 60,  +48 882 667 487

Czas trwania: badanie + wykonanie = 30 min

Szczegóły w recepcji!