mgr Renata Jopek

Koordynator fizjoterapii

Wykształcenie:

  • Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

Informacje o fizjoterapeucie:

Fizjoterapeuta, pedagog ze specjalizacją rehabilitacji ruchowej i wychowania fizycznego. Absolwentka Medycznego Studium Fizjoterapii w Warszawie.

Swoja praktykę zawodową realizuje od 1992 roku, pracując w państwowych i prywatnych klinikach ortopedycznych. W swojej pracy wykorzystuje wiedzę i doświadczenie zdobyte na wielu kursach i szkoleniach, miedzy innymi terapii manualnej wg Kaltenborna i Evjentha, terapię tkanek miękkich, PNF, neuromobilizacje, łańcuchy mięśniowe GDS, kinesiotaping  i inne.

Jest autorką i współautorką prac dotyczących  uszkodzeń chrząstki stawowej, rehabilitacji stawu skokowego (uszkodzenia więzadeł)i ścięgna Achillesa. Uczestnik  wielu kongresów krajowych i zagranicznych. (PTTS, ISAKOS, ESSKA).

Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń i kursów dla fizjoterapeutów i lekarzy, realizowanych przez Polskie Towarzystwo Traumatologii Sportowej.

Interesuje się fizjoterapią po zabiegach rekonstrukcyjnych w zakresie stawu skokowego i stopy , ścięgna Achillesa  oraz po zabiegach operacyjnych stawu kolanowego. Zajmuje się również rehabilitacją po uszkodzeniach tkanek miękkich i po zabiegach naprawczych (złamania, osteotomie, zwichnięcia) w obrębie dłoni , przedramienia i stawu łokciowego.

Zainteresowania:

Wyczynowo uprawiała akrobatykę sportową.