2 days ago

Ortopedika

Konferencja „Bark-następstwo ewolucji”

Nasz fizjoterapeuta Artur Pasierbiński wprowadza słuchaczy w „biomechanikę barku”

Jacek Mańka i „Bark zamrożony- fakty i mity”

#ortopedika #fizjoterapia #bark #fakty #konferencja
... See MoreSee Less

View on Facebook

3 days ago

Ortopedika

VIII Międzynarodowa Konferencja Naukowa
“Myśl Rehabilitacyjna Profesora Andrzeja Seyfrieda”
Już w ten weekend czeka Nas wymiana doświadczeń na temat stawu ramiennego.
Nasi fizjoterapeuci Artur Pasierbiński i Jacek Mańka będą mówić o biomechanice stawu, faktach i mitach rehabilitacji barku.

Zapraszamy!!!!
... See MoreSee Less

View on Facebook

5 days ago

Ortopedika

Aneta Jarząbek-fizjoterapeutka

Swoją praktykę zawodową rozpoczęła w 1993 roku. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego .Doświadczenie zawodowe zdobywała zarówno w państwowych jak i prywatnych placówkach leczniczych między innymi Carolina Medical Center( 1998-2009).
Z firma Ortopedika współpracuje od 2009 roku.

Praca z pacjentem to dla niej wielka sztuka i ciągła nauka ludzkiego ciała.
Według niej najważniejszym celem terapii jest przywrócenie wewnętrznej równowagi w całym organiźmie, oraz mobilizowanie ciała do tego, aby zachodziły w nim naturalne procesy zdrowienia.

W trakcie terapii korzysta z wiedzy zdobytej na wielu kursach i szkoleniach prowadzonych przez polskich jak i międzynarodowych wykładowców:
-manipulacji powięzi wg Stecco
-pinoterapii
-terapii wisceralnej
-terapii manualnej wg Kalterborna -Evjentha
-metody diagnozowania i terapii tkanek miękkich
-PNF
-łańcuchów mięśniowych GDS,
-Fascial Distorsion Model i innych

Autor i współautor prac w zakresie rehabilitacji po zabiegach naprawczych więzadeł stawu kolanowego, ścięgna Achillesa, mięśni przywodzicieli, stawu rzepkowo-udowego i osteotomii guzowatości piszczeli metodą Fulkersona .

Wykładowca na kursach doskonalących dla fizjoterapeutów (PTTS), oraz trenerów fitnes.
Uczestnik i wykładowca na wielu sympozjach krajowych i zagranicznych. (PTTS, ISAKOS, ESSKA, EFORD).

Interesuje się fizjoterapią po zabiegach operacyjnych kolana (rekonstrukcje więzadeł, przeszczepy łakotek , osteotomie korekcyjne guzowatości kości piszczelowej) i stawu skokowego , oraz ścięgna Achillesa. Zajmuje się również leczeniem schorzeń w obrębie stawu rzepkowo-udowego, barku i kręgosłupa.
Wyczynowo uprawiała koszykówkę.
W wolnych chwilach zajmuje się fotografią i nurkuje.
... See MoreSee Less

View on Facebook

1 week ago

Ortopedika

EXOGEN – ultradźwiękowy system gojenia kości

Exogen Ultrasound Bone Healing System to aparat wspomagający leczenie złamań za pomocą ultradźwięków o niskiej częstotliwości.

To jedyny system o udowodnionym działaniu wspomagający naturalny proces gojenia złamań.

Mechanizm działania:

- Odpowiedź biologiczna generowana przez sygnał mechaniczny:

- Komórki reagują na ultradźwięki o niskim natężeniu (sygnał LIPUS) poprzez mechanoreceptory integrynowe znajdujące się na ich powierzchni

- Uruchomienie wewnątrzkomórkowej kaskady przekazywania sygnałów skutkującej zwiększeniem ekspresji COX2 -> PGE2, co odgrywa istotną rolę w leczeniu złamań.

W jakich przypadkach?

-Wspomaga gojenie świeżych złamań
-Wspomaganie gojenia zrostu opóźnionego
-Wspomaganie gojenia stawów rzekomych

Szczególnie korzystne jest zastosowanie Exogenu w leczeniu złamań u pacjentów obciążonych czynnikami ryzyka, opóźniającymi prawidłowe gojenie kości, takimi jak: palenie papierosów, cukrzyca, zaburzenia metaboliczne, oraz wiek.
... See MoreSee Less

View on Facebook

3 weeks ago

Ortopedika

Zespół Ortopediki

Renata Jopek- fizjoterapeutka

Swoja praktykę zawodową realizuje od 1992 roku. W swojej pracy wykorzystuje wiedzę i doświadczenie zdobyte na kursach i szkoleniach, miedzy innymi terapii manualnej wg Kaltenborna i Evjentha, terapii tkanek miękkich, PNF, neuromobilizacji, łańcuchów mięśniowych GDS, kinesiotapingu i inne.

Jest autorką i współautorką prac dotyczących uszkodzeń chrząstki stawowej, rehabilitacji stawu skokowego (uszkodzenia więzadeł) i ścięgna Achillesa. Uczestnik wielu kongresów krajowych i zagranicznych. (PTTS, ISAKOS, ESSKA).

Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń i kursów dla fizjoterapeutów i lekarzy, realizowanych przez Polskie Towarzystwo Traumatologii Sportowej.

Interesuje się fizjoterapią po zabiegach rekonstrukcyjnych w zakresie stawu skokowego i stopy, ścięgna Achillesa oraz po zabiegach operacyjnych stawu kolanowego.
Zajmuje się również rehabilitacją po uszkodzeniach tkanek miękkich i po zabiegach naprawczych w obrębie dłoni, przedramienia i stawu łokciowego (złamania, osteotomie, zwichnięcia)

#fizjoterpia #ortopedika
... See MoreSee Less

View on Facebook

3 weeks ago

Ortopedika

Kontuzje w triathlonie

10-15% kontuzji w triathlonie to uazy OSTRE. W większości dotyczą treningu rowerowego!
Pozycja aerodynamiczna, duże prędkości, nieumiejętność jazdy w grupie, brak doświadczenia w jeździe po górach... to wszystko powoduje, że rośnie ilość wypadków rowerowych.

Obtarcia, potłuczenia, złamania obojczyka, dyslokacje stawu barkowo-obojczykowego- to najczęstsze diagnozy po upadkach rowerowych!

Co podaje literatura?
-1/3 triathlonistów rocznie "upada" na rowerze
- 1 na 250 startujących w zawodach tri nie kończy zawodów w wyniku wypadku na rowerze

Bezpiecznej majówki rowerzyści!!!! 🚲🚲🚲

#triathlon #kontuzje #rower
... See MoreSee Less

View on Facebook

4 weeks ago

Ortopedika

Zespół Ortopediki

Jacek Mańka
To nie tylko fizjoterapeuta. Jako wykładowca swoją pasją zaraża również przyszłych fizjoterapeutów (studentów). Od 1995 pracownik naukowy Zakładu Kinezyterapii, Katedry Fizjoterapii Wydziału Rehabilitacji AWF Warszawa.

24 lata doświadczenia zawodowego w pracy z pacjentami.

Certyfikowany terapeuta Metody PNF i Kaltenborna. Instruktor Metody TerapiMaster ( obecnie Red Cord ). Uczestnik ponad 40 kursów i szkoleń z zakresu fizjoterapii, służących pogłębieniu wiedzy zawodowej. Autor lub współautor kilku prac naukowych i szeregu wystąpień na kongresach krajowych
i międzynarodowych.

Szczególnie interesują go nowe koncepcje leczenia oparte na stabilizacji, ćwiczeniach sensomotorycznych, pracy z tkanką łączną, wykorzystujące koncepcje łańcuchów mięśniowo-powięziowych, które można wykorzystać w ortopedii i medycynie sportowej.

#ortopedika #fizjoterapia
... See MoreSee Less

View on Facebook