Polub nas na facebooku

WKŁADKI ORTOPEDYCZNE PODOACTIVA

Wkładki ortopedyczne Podoactiva Elite Sport są wynikiem wielu lat ciężkiej pracy dwóch braci podologów z miasta Huesca w północnej Hiszpanii. Każda wkładka jest indywidualnie projektowana dla konkretnego pacjenta na podstawie skanu 3D stopy wykorzystując opatentowany na całym świecie system do skanowania stopy. Kiedy podejmiemy już decyzję o rozpoczęciu terapii przechodzimy z pacjentem na specjalną platformę i wykonujemy skany obu stóp. Pacjent staje na elastycznej gumie umieszczonej nad laserowym skanerem 3D. Wykonane skany przesyłamy specjalnym systemem do inżynierów w Hiszpanii. Tam wykonywany jest projekt wkładki i jej produkcja. Maksymalny czas od wizyty do odebrania wkładek to 14 dni. Po dwóch tygodniach dostajemy produkt dopasowany specjalnie do naszych potrzeb. To co oferujemy pacjentom to nie tylko wkładki, ale całoroczna opieka i ewentualne zmiany elementów. Kontrola po miesiącu, pół roku i roku od momentu rozpoczęcia leczenia oraz dwunastomiesięczna gwarancja są wliczone w cenę wkładek.


Baza wkładki wykonana jest z najwyższej jakości materiału produkowanego specjalnie dla
Podoactiva w Niemczech. Formę wkładkom nadaje robot wycinający z dokładnością do 0,01mm. Kształt i grubość jest idealnie dopasowana do potrzeb pacjenta. Dzięki temu, że nie wykorzystujemy do produkcji obróbki termicznej materiał jest bardzo wytrzymały i utrzymuje swój pierwotny kształt przez cały czas. Wkładki Podoactiva Elite Sport to idealne połączenie elastyczności i wytrzymałości.
 
 
 
Aktualnie wkładki Podoactive Elite Sport używane są przez ponad tysiąc profesjonalnych sportowców z całego świata. Wykonujemy także indywidualne wkładki do butów narciarskich znacząco poprawiające kontrolę pracy stopy podczas jazdy. 
 
Na czym polega badanie biomechaniczne opracowane przez firmę Podoactiva?
 
Pacjent, który przychodzi na wizytę spędza z lekarzem około 40 min. 
 
 1. Wywiad – wstępna ocena z jakim problemem zgłasza się pacjent i na jej podstawie ukierunkowanie dalszego badania.
 
 1. Badanie na leżance podczas którego oceniamy stopy, kolana, biodra oraz miednicę z kręgosłupem. Oceniane są również zakresy ruchomości w stawach oraz czy nie ma różnicy w długości kończyn. 
 
 1. Ocena w pozycji stojącej - sprawdzana jest elastyczność, napięcie mięśni i ich prawidłowa aktywacja.
 
 1. Badanie statyczne i dynamiczne na platformie baropodometrycznej. Mierzone jest ciśnienie jakie wywiera stopa na podłoże stojąc i podczas chodzenia/biegania.
 
 1. Badanie na platformie baropodometrycznej statyczne i dynamiczne – używając sprzętu najwyższej klasy mierzymy ciśnienie jakie wywiera stopa na podłoże, sprawdzamy punkty maksymalnego nacisku i lokalizację środków ciężkości oraz wykonujemy badanie sabilometryczne (ocena stabilności przednio-bocznej ciała)
 2. Filmowanie w wysokiej rozdzielczości i w zwolnionym tempie – pozwala nam najdokładniej przyjrzeć się ruchom stawu skokowego i całej stopy podczas chodzenia i biegania
 3. Po badaniu razem z pacjentem przeprowadzana jest analiza wyników i jeśli zachodzi taka potrzeba proponujemy kompleksowe leczenie wkładkami i specjalnie dobieranymi ćwiczeniami.
   
  Dla kogo wkładki Podoactiva Elite Sport?
   
  Pomimo nazwy sugerującej produkt dedykowany sportowcom, wkładki Podoactiva Elite Sport są dla wszystkich ludzi potrzebujących pomocy przy prawidłowym poruszaniu się. Stopa płaska, wydrążona, koślawa lub szpotawa, problemy z rozcięgnem podeszwowym, ostrogi piętowe, metatarsalgie to tylko jedne z wielu problemów, które można rozwiązać całkowicie lub ograniczyć niekorzystny wpływ na codzienne funkcjonowanie przy użyciu spersonalizowanych wkładek Podoactiva Elite Sport. Możemy zastosować terapię bez względu na wiek pacjenta, leczymy zarówno dzieci jak i osoby starsze. U profesjonalistów trapionych ciągłymi kontuzjami odpowiednio dobrana wkładka potrafi zredukować przeciążenia, a co za tym idzie umożliwić szybszy powrót do gry. 
   
  Oferta firmy Podoactiva nie kończy się na wkładkach. Nowoczesne technologie z wykorzystaniem skanu 3D umożliwiają wykonanie dowolnych produktów na bazie karbonu. Indywidualne ochraniacze piłkarskie zwane popularnie ‘deskami’ czy maski ochronne przy urazach kości czaski to tylko początek nieskończonej gamy możliwości.
   Wkładki ortopedyczne Podoactiva

Odwiedź nasze placówki

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.