Polub nas na facebooku

Sympozjum 2017- podsumowanie

Szanowni Państwo!

 

13.01.2017 r. odbyło się Ogólnopolskie Interdyscyplinarne Sympozjum Naukowe dla Lekarzy Ortopedów, Radiologów i Fizjoterapeutów.

Tematem spotkania były nierekonstrukcyjne metody leczenia uszkodzeń więzadeł kolana. W sali wykładowej zebrało się przeszło 200 uczestników, którzy z zaciekawieniem i z uwagą wysłuchali wykładów 24 prelegentów.

Była to świetna okazja do podzielenia się swoją wiedzą, punktem widzenia i doświadczeniami.

Temat uszkodzenia więzadeł stawu kolanowego ( w tym zerwanie więzadła ) jest zawsze na czasie, ponieważ jest jedną z najczęstszych kontuzji naszego ciała i jedną z częstszych przyczyn uniemożliwiających kontynuację aktywności sportowej czy normalnego życia. Optymalne postępowanie lecznicze w tych przypadkach wymaga zaangażowania i wiedzy specjalistów z różnych  gałęzi medycyny takich jak ortopedia, radiologia czy rehabilitacja. Nie można tu zapominać o biologii, jako o nauce, która pozwala nam zrozumieć jak działa, jak choruje i co najważniejsze jak „naprawia” się żywy organizm.

Ciągły postęp i rozwój poszczególnych gałęzi medycyny powoduje konieczność organizowania interdyscyplinarnych spotkań pokazujących aktualne możliwości diagnostyki, techniki operacyjnej, rehabilitacji. W ciągu ostatniego ćwierćwiecza techniki „rekonstrukcyjne” zdominowały leczenie uszkodzeń więzadeł kolana, jednak kilka ostatnich lat pokazało, że najnowsze zdobycze technologii medycznych i nauk biologicznych dają nadzieję na odtworzenie anatomii i funkcji tych więzadeł bez konieczności wykonywania przeszczepów.

Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie!

                                                                             Komitet Organizacyjny

 

Zapraszamy Panstwa do obejrzenia relacji z sympozjum:
 

 

Odwiedź nasze placówki

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.