Polub nas na facebooku

Internal bracing

W przypadku uszkodzenia więzadła krzyżowego przedniego (WKP) najpopularniejszą metodą postępowania jest rekonstrukcja zerwanego więzadła z wykorzystaniem przeszczepu z ścięgien zginaczy lub pasma centralnego więzadła rzepki. W raz z powstaniem techniki Internal Bracing pojawiła się solidna alternatywa dla tego typu leczenia. Naprawa WKP polega na artroskopowym doszyciu kikuta zerwanego więzadła do miejsca jego pierwotnego przyczepu z wzmocnieniem go syntetyczną taśmą. W przeciwieństwie do metod rekonstrukcyjnych nie usuwamy uszkodzonej tkanki a staramy się odtworzyć jej pierwotny przebieg wykorzystując zniszczoną strukturę. Założona taśma działa na zasadzie wewnętrznej ortezy dla więzadła, która pozwala mu na odpowiednie wygojenie. 
 
Pierwsza operacja z wykorzystaniem techniki Internal Bracing została przeprowadzona przez zespół Ortopediki w grudniu 2013. Do tej pory wykonaliśmy ponad 100 takich zabiegów. Zdecydowana większość pacjentów po odpowiednio dobranej rehabilitacji zakończyła leczenie powrotem do aktywności sportowej po około 6-8 miesiącach. 
 
Największą zaletą zbiegu jest jego niska inwazyjność. Brak ingerencji w ścięgna zginaczy czy więzadło rzepki ogranicza strefę gojenia do samego WKP a co za tym idzie zdecydowanie poprawia czas powrotu do pełnej sprawności. Przeciętny czas wykonania zabiegu to około 45 min. 


 

Odwiedź nasze placówki

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.