KONGRES MEDYCYNY SPORTOWEJ I ARTROSKOPII, 29.06.-01.07.2018 QINGDAO
16 November 2018
18TH ESSKA CONGRESS GLASGOW 9-12.05.2018
16 November 2018

WADY POSTAWY

Koniec wakacji :-(

Powrót do szkoły...

Drodzy Rodzice pamiętajcie aby zatroszczyć się o profilaktykę prawidłowej postawy Waszych pociech.

Długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej, ciężkie tornistry, godziny spędzone nad książkami będą już teraz codziennością. Ważne jest aby wzmocnić siłę mięśniową, wyrobić prawidłowe nawyki ciała i zadbać o zdrowy kręgosłup, który uniesie trudy nowego roku szkolnego.

Zapraszamy do Naszej Kliniki gdzie grono specjalistów zadba o Wasze dzieci.

Właściwa postawa wpływa znacząco na jakość życia. Wadliwa postawa wiąże się nie tylko z estetyką. Długotrwale utrzymujące się zaburzenia w ustawieniu poszczególnych segmentów ciała mogą prowadzić do obciążenia pewnych struktur układu ruchu, co może dawać dyskomfort, ból , problemy w funkcjonowaniu a w konsekwencji dalsze pogłębianie wady.

Czym jest prawidłowa postawa?

To kwestia zawsze dyskusyjna...w skrócie prawidłowa postawa ciała to osiowe ustawienie kręgosłupa z zachowaniem właściwych krzywizn.

Wady postawy są pewnego rodzaju zaburzeniem współpracy, równowagi pomiędzy różnymi układami naszego ciała. Ważne jest zrozumienie i wykorzystanie w praktyce wzajemnych, złożonych powiązań przyczynowo-skutkowych występujących w ciele człowieka, które generują nieprawidłowe wzorce postawy i zaburzenia.

Co z tym robimy?

Głównym Naszym celem terapeutycznym jest przywrócenie szeroko pojętej równowagi psycho- fizycznej człowieka-homeostazy. Według najnowszych badań, istotną rolę w dążeniu i utrzymaniu tego stanu spełnia tkanka łączna, która jest odpowiedzialna za wiele ważnych funkcji (strukturalnych, obronnych, odżywczych i informacyjno-przewodzących), nadaje naszemu ciału pewną charakterystyczną formę-postawę. W oparciu o różne koncepcje i metody terapeutyczne szczególny nacisk kładziemy na struktury mięśniowo-powięziowe jako przyczynę wielu dolegliwości bólowych, zaburzeń w obrębie aparatu ruchu, w wybranych wadach postawy.

Dzieci jak i Rodzice mogą być pewni że poddając się w ręce Naszych fizjoterapeutów podejmują najlepsze decyzje :-)

Doświadczony zespół, miła atmosfera i indywidualne podejście do każdego dziecka.

Przyjdź i przekonaj się sam...

mgr rehabilitacji Agata Miros

Drodzy Rodzice, jeśli chcecie "sprawdzić" swoje dziecko, coś Was niepokoi w sylwetce pociechy, UDOSTĘPNIJCIE ten post i odbierzcie w ten sposób 50% zniżki na pierwszorazową konsultację u fizjoterapeuty Waszego "szkolnego" dziecka. Akcja trwa do końca września.